Zima. Všetci vieme, že toto obdobie nie je práve tým najlepším časom pre našu pleť. Najmä ak hovoríme o čase, ktorý strávime v prostredí centrálneho kúrenia, na ktoré naše telo nie je prirodzene zvyknuté. Neustále prechody zo zimy do tepla, z interiéru do exteriéru, tomu samozrejme, taktiež neprospievajú. Toto vedie k vysušovaniu vašej pleti ale aj pokožky celého tela, k popraskaniu kože na rukách a aj pokožky na pätách.

Nemusíme sa s tým len zmieriť, existujú triky, ktoré nám môžu pomôcť vyriešiť tento problém a nie len sa na neho pozerať. Namiesto toho, môžeme podporiť celkové zdravie našej pleti. Ako na to ?

  1. Hydratácia

Prvým a základným krokom je dodať pleti čo najviac hydratácie a najmä robiť to na dennej báze. Najmä pre pleť, ktorá má sklon k vysúšaniu, môže jej hydratovanie viesť k obnoveniu už v úplných začiatkoch. To isté sa týka aj výberu správneho výrobku na pleť. Je totiž potrebné rozlíšiť, či hľadáme produkt na zimu, ktorý by mal byť viac olejový so sklonom k hydratovaniu alebo produkt jemnejší, skôr vhodnejší na jar alebo leto.

  1. Rukavice

Pokožka rúk je miestom na tele, ktoré je najčastejšie vystavené chladnému prostrediu. Koža na rukách býva aj častokrát tenšia oproti ostatným častiam tela. Čo najčastejšou aplikáciou krému na ruky a nosením rukavíc tak často ako je to možné sa dokážete vyvarovať negatívnym dôsledkom chladu.

  1. Zbavte sa mokrého oblečenia hneď ako je to možné

Ak sú vaše ponožky a rukavice mokré snažte sa ich zbaviť čo najskôr. Vlhké oblečenie v spojitosti s pôsobením chladu vedie k nadmernému dráždeniu, svrbeniu a potencionálnemu popraskaniu.

  1. Použite zvlhčovač

Ak je vykurovanie dôvodom, ktorý spôsobuje vysušovanie vašej pleti, je potrebné zvlhčovať vzduch v miestnosti. Zvlhčovač napomôže vašej pleti hydratovať sa.

  1. Pite vodu

Nie je to nič nové, že samotné pitie vody napomáha hydratovaniu celého tela. Ľudia však stále zabúdajú, aká je voda pre telo nesmierne dôležitá a to nie iba v horúcich letným mesiacoch.

  1. Krémujte si nohy

Nikdy by ste nemali zabúdať na hydratáciu vašich nôh. Najmä v zimných mesiacoch, by to malo byť každodennou rutinou. Zamerajte sa na krémy, ktoré obsahujú glycerín. Výsledným efektom by mala byť päta, ktorá nepopraská.

  1. Vyhnite sa horúcim kúpeľom

Príliš horúca voda kúpeľa je častokrát hlavnou príčinou nadmerného vysušovania vašej pokožky. To, čo sa po takomto kúpeli stane, je, že horúca voda zničí ochrannú bariéru, ktorá chráni vašu pokožku pred nadmerným vysúšaním a spôsobí tak jej nadmerné vyschnutie oveľa rýchlejšie. Namiesto toho zvoľte takú teplotu vody aby bola dostatočne príjemná a nedráždila vašu pokožku.

  1. Jemné odlupovanie

Namiesto násilného odierania odumretých častí tela, zvoľte jemné a postupné odlupovanie. Snažte sa nijako svoju pokožku nedráždiť len odstrániť odumreté bunky kože, aby sa nová koža mohla obnovovať.

Existuje množstvo vecí, ktoré môžu pomôcť vašej pleti zostať zdravou. Zapamätajte si, že prevencia je vždy najlepšou liečbou akejkoľvek choroby. Využívaním týchto šikovných trikov môžete aj vy predísť nadmernému vysúšaniu pleti v zimných mesiacoch a prinavrátiť jej zdravie vtedy, keď to najviac potrebuje.  

Categories: Beauty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *