Ako iste dobre viete, tvar vášho obočia, hrá významnú úlohu pri dotváraní celkového vzhľadu. Ak vaše obočie nie je od prírody také, po akom túžite, stále môžete vziať veci do vlastných rúk a zapracovať na ňom tak, aby váš celkový výzor dotváralo a nie, aby šlo proti vám. Výber správneho tvaru obočia bude mať za následok, že sa celá tvár otvorí a zároveň uvidíte výrazné zlepšenie v celej symetrii vašej tváre. Bude to tiež jednoduchšie pri líčení a celkový make-up bude vyzerať omnoho lepšie. Ako to docieliť? Kľúčom je v tomto prípade, zamerať svoju pozornosť na tvár. Sústrediť sa na tvar vašej tváre a jej jednotlivé dimenzie. V tomto článku sa dozviete, ktorý tvar tváre a ktorý tvar obočia spolu najviac korešpondujú.

  1. Hranatá tvár

Hranatejšia tvár je často doprevádzaná výraznými obrysmi. To znamená, že jemne zaoblené obočie bude najlepšou voľbou. Je veľmi dôležité, aby ste z tvaru obočia odstránili akékoľvek uhly, ktoré by ho zbytočne zaostrovali. Jeho jemnosť by mala odzrkadľovať priamy kontrast voči tvaru vašej tváre. Jedno by malo dopĺňať to druhé. Taktiež je treba aby ste vytvorili obočie, ktoré nebude príliš okrúhle a zaoblené, pretože to, skôr pripomína dúhu a to môže pokaziť celkový vzhľad.

  1. Okrúhla tvár

Ak je vaša tvár okrúhla, potom je potrebné zvoliť obočie, ktoré bude mať jemný uhol vo svojom tvare. Dôvodom je, že okrúhla tvár ma tendenciu byť nedostatočne definovaná. Dodaním jemného uhlu do vášho obočia, vytvoríte dojem výraznejšej kostnej štruktúry. Aj napriek tomu, že vaše kostné štruktúry nie sú také výrazné, spolu s make-upom dokážete vytvoriť výzor, ktorý vašu krásu podčiarkne.

  1. Dlhá tvár

Ak je vaša tvár oválneho typu, je potrebné, aby ste dali pozor na to, ako vytvarujete svoje obočie. Je veľmi pravdepodobné, že máte veľmi jasne definované štruktúry tváre. Tá posledná vec ktorú nechceme dosiahnuť pri takejto veci je, aby tvár vyzerala ešte dlhšia ako je. Kľúčom je, aby sa chvost obočia rozprestieral mimo vonkajšieho kútika oka a zároveň sa je potrebné sa vyhnúť tomu, aby sa koniec zopínal príliš nízko, alebo aby prechádzal príliš ďaleko. To, na čo sa tu zameriavate, je zdôrazniť skôr horizontálne prvky než tie vertikálne.

  1. Srdcovitá tvár

Pokiaľ ide o tvár v tvare srdca, potom všeobecný konsenzus je, že vaše obočie by malo byť skôr ľahké, tenšie ako väčšina, nie tenké, ale dobre definované. Musíte sa uistiť, že obočie je tvarované s jemnou krivkou, ktorá nemá príliš veľký uhol. Týmto tvarom tváre máte viacero výraznejších uhlov na vašej tvári, ktoré sú tvorené kostným štruktúrami, preto aj obočie musí zodpovedať tomuto tvaru.

  1. Oválna tvár

Tento typ tváre so sebou prináša opäť isté rozdielnosti. S týmto tvarom tváre sa potrebujete sústrediť na klasický tvar obočia, ktoré je v určitej rovnováhe. Obočie môže byť relatívne ploché, s jemným zaoblením. Takýto tvar je najvďačnejší a je najjednoduchšie na ňom vytvoriť obočie, ktoré by vyzeralo perfektne.

Všeobecné rady na záver:

  • oblúk obočia by mal byť len približne dve tretiny cesty pozdĺž obočia a uistiť sa, že je rovnaký pre obe obočia, inak nebudete vyzerať symetricky
  • ak si nie ste istý, zverte sa do rúk profesionála
Categories: Beauty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *