Častokrát sa stáva, že pri líčení prehliadneme jeden dôležitý fakt. Aký? Príprava tváre ešte pred samotným líčením. Vynechaním tejto fázy sa potom môže stať, že celkový efekt líčenia je horší ako sme si predstavovali.

Docieliť famózne líčenie, ak je vaša pleť príliš suchá alebo naopak príliš mastná je niekedy naozaj beh na dlhé trate. Často krát sa stáva, že ani tie drahé značky neurobia s pleťou to, čo reklama sľubuje. Kde je potom problém? Možno sa zdá, že aplikácia make-upu pleť robí vašu rannú rutinu o čosi komplikovanejšiu a zbytočne zdĺhavejšiu. Čo je preto potrené urobiť?

Samozrejme, je nutné správne identifikovať, aký typ pleti ošetrujeme. Jedná o prirodzene suchú alebo skôr o mastnejšiu pleť? Máte pocit, že vaša pleť má sklony skôr k vysúšaniu alebo k premasťovaniu? Je potrené urobiť vždy také opatrenia, aby sme vyzdvihli jej naturálnu krásu a dokázali skryť prípadné nedokonalosti či chybičky krásy.

Ako to teda docieliť v praxi?

1 – v prvom rade je potrebné aplikovať kvalitný toner, nie len na pleť ale nezabudnúť ani na oblasť krku.

2 – pleťový krém – dokáže doplniť vašu pleť presne tak, ako je potrebné a presne tam, kde je to potrebné. Opäť je však nevyhnutné nájsť dobrý a kvalitný krém, ktorý nebude podporovať vysúšanie alebo naopak zbytočné premasťovanie pleti. Po nanesení tonera a pleťového krému je pleť pripravená aj na správnu aplikáciu make-upu. Krém by sa mal nanášať nie len krúživými pohybmi ale vtieraním spolu sprevádzaným jemným tlakom. Bolo totiž dokázané, že pleti to zabezpečí výraznejšie prekrvenie vďaka čomu sa pleť rozžiari a získa jemný a zdravý ružovkastý nádych.

3 – ďalším krokom je hydratácia pleti. Najefektívnejším prostriedkom na hydratáciu, je napríklad ružová voda. Aplikuje sa jemným narosením priamo na pleť. Sprej zabezpečí pleti kompletný prirodzený vzhľad. Je to veľmi vhodné napríklad pre pleť so sklonom k premasťovaniu. Takéto hydratovanie formou spreju, totiž napomáha redukcii nadbytočného mazu, ak sa jedná o prirodzene mastnejšiu pleť. Je však nutné, aby po aplikácii sprejovej vody pleť dokonale uschla, inak spôsobí len väčšie ťažkosti s následným nanášaním make-upu.

4 – v tejto fáze by sme mohli povedať, že je všetko pripravené na aplikáciu make-upu. Môže to vyzerať, že líčenie je celá veda, no práve vďaka dokonalým prípravám sa vyhnete zbytočným prešľapom v líčení. V konečnom dôsledku vďaka tomu, že vaša pleť bude dokonale pripravená, celkové množstvo make-upu sa tak efektívne zníži.  
– následne pokračujeme s miestami, ktoré považujeme za problémové. Nanesieme na ne základnú vrstvu make-upu, ktorú zľahka zafixujeme púdrom na problémových miestach, ktoré to potrebujú viac. Pleť bude vďaka tomu vyzerať celkovo prirodzenejšie a bude vyžadovať omnoho menej make-upu, avšak s ešte lepším výsledkom. Mali by ste sa vyhnúť prípravkom, ktoré akýmkoľvek spôsobom dráždia pleť, spôsobujú jej začervenanie alebo svrbenie.

5 – Vďaka takémuto postupu bude teraz oveľa jednoduchšie si make-up aplikovať správne. Cieľom je, aby pleť aj celkové krytie pleti vyzerali čo najlepšie, no najmä najprirodzenejšie. Poslednou bodkou akéhokoľvek líčenia po aplikácii make-upu, by malo byť nanesenie priesvitného púdru, ktorý vám zabezpečí fixovanie a zjednotenie celkového výzoru.

Categories: BeautyMakeup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *